ورود به حساب

نام کاربری گذرواژه

گذرواژه را فراموش کردید؟ کلیک کنید

حساب کاربری ندارید؟ ساخت حساب

ساخت حساب کاربری

نام نام کاربری ایمیل شماره موبایل گذرواژه

برای ارتباط با ما می توانید از طریق شماره موبایل زیر از طریق تماس و پیامک با ما در ارتباط باشید


09117307688
09117179751

در صورت عدم پاسخ گویی از طریق پیامک با پشتیبان در ارتباط باشید

دسترسی نامحدود

برای کاربرانی که ثبت نام کرده اند

ضمانت بازگشت وجه

درصورت عدم همخوانی توضیحات با کتاب

پشتیبانی

از ساعت 7 صبح تا 10 شب

دانلود کتاب A Lost Peace: Great Power Politics and the Arab-Israeli Dispute, 1967–1979

دانلود کتاب صلح از دست رفته: سیاست قدرت های بزرگ و اختلاف اعراب و اسرائیل، 1967-1979

مشخصات کتاب

A Lost Peace: Great Power Politics and the Arab-Israeli Dispute, 1967–1979

ویرایش:  
نویسندگان:   
سری:  
ISBN (شابک) : 9781501769177 
ناشر: Cornell University Press 
سال نشر: 2023 
تعداد صفحات: 276 
زبان: English 
فرمت فایل : PDF (درصورت درخواست کاربر به PDF، EPUB یا AZW3 تبدیل می شود) 
حجم فایل: 2 Mb 

قیمت کتاب (تومان) : 46,000

کتاب مورد نظر موجود نمی باشدثبت امتیاز به این کتاب

میانگین امتیاز به این کتاب :
       تعداد امتیاز دهندگان : 9


در صورت تبدیل فایل کتاب A Lost Peace: Great Power Politics and the Arab-Israeli Dispute, 1967–1979 به فرمت های PDF، EPUB، AZW3، MOBI و یا DJVU می توانید به پشتیبان اطلاع دهید تا فایل مورد نظر را تبدیل نمایند.

توجه داشته باشید کتاب صلح از دست رفته: سیاست قدرت های بزرگ و اختلاف اعراب و اسرائیل، 1967-1979 نسخه زبان اصلی می باشد و کتاب ترجمه شده به فارسی نمی باشد. وبسایت اینترنشنال لایبرری ارائه دهنده کتاب های زبان اصلی می باشد و هیچ گونه کتاب ترجمه شده یا نوشته شده به فارسی را ارائه نمی دهد.


توضیحاتی در مورد کتاب صلح از دست رفته: سیاست قدرت های بزرگ و اختلاف اعراب و اسرائیل، 1967-1979در صلح از دست رفته، گالن جکسون فصل مهمی در تاریخ دوران جنگ سرد میانی را بازنویسی می کند و نحوه تغییر را تغییر می دهد. ما به درگیری اعراب و اسرائیل فکر می کنیم.

\n

در طول جنگ ژوئن 1967 خاورمیانه، نیروهای اسرائیل شبه جزیره سینا و نوار غزه را از مصر تصرف کردند. بلندی های جولان از سوریه؛ و کرانه باختری و اورشلیم شرقی از اردن. این درگیری در اکتبر 1973 با حمله مشترک مصر و سوریه به اسرائیل دنبال شد که تهدیدی برای کشاندن ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی به رویارویی بود، اگرچه ابرقدرت ها ظاهراً ایده تنش زدایی را پذیرفته بودند. این درگیری به طور قابل توجهی به بدتر شدن روابط ایالات متحده و شوروی کمک کرد.

\n

توضیح استاندارد برای اینکه چرا تنش زدایی شکست خورد این است که اتحاد جماهیر شوروی، عمدتاً تحت تأثیر ایدئولوژی کمونیستی خود، سیاست خارجی بسیار تهاجمی را در طول دهه 1970 دنبال کرد. به طور خاص در خاورمیانه، عقل متعارف این است که شوروی با تحریک اعراب در درگیری با اسرائیل، نقش بی‌ثبات‌کننده‌ای را ایفا کرد تا موقعیت ایالات متحده در منطقه را به نفع جنگ سرد تضعیف کند.

\n

جکسون گزارش‌های استاندارد این دوره را به چالش می‌کشد و نشان می‌دهد که ایالات متحده به‌رغم درخواست‌های مکرر رهبران اتحاد جماهیر شوروی مبنی بر همکاری ابرقدرت‌ها برای دستیابی به یک توافق جامع اعراب و اسرائیل، به دنبال استثمار اتحاد جماهیر شوروی در خاورمیانه بود. جکسون با استفاده از شواهد قابل توجهی که اکنون در دسترس محققان است، آشکار می کند که ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی ممکن است فرصتی را برای صلح خاورمیانه در طول دهه 1970 از دست داده باشند.


توضیحاتی درمورد کتاب به خارجی

نظرات کاربران